#1 O síle ženského kruhu

Moc vás milé ženy vítám v prvním článku na mém novém blogu. Rozhodla jsem se tento blog začít článkem o mé cestě do ženského kruhu, který pro mě byl naprosto hluboce transformačním a přelomovým zážitkem.

Když tento článek píši, tak je začátek července 2022 a jsem necelý týden zpátky z Chorvatska, kde probíhal ženský kruh.

Není to poprvé v mém životě, co jsem se stala součástí ženského kruhu. Ve svém životě jsem byla již součástí spousty ženských kruhů, jak těch přirozených, které prostě v životě máme, tak těch organizovaných. Přesto tenhle byl pro mě velmi výjimečný a jiný.

Krása a bolest ženských kruhů

Cesta k této „jiné“ zkušenosti byla pro mě velmi dlouhá /trvala více než 40 let/ a kolikrát byla hodně bolestivá.

Předcházelo jí hodně zranění týkajících se žen. Spousta z nás to velmi dobře zná a je to téma, které je velmi přítomné v kolektivním poli a stojí za pozornost a léčení. Většina žen tohle někdy zažila…závist, faleš, pomluvy, křivá nařčení, nepřijetí a kolikrát i zradu a podvod.

Dnes, když se ohlédnu zpátky, tak ale vidím, jak díky prožité bolesti jsem došla až do bodu, kdy jsem měla přesně opačnou zkušenost. Tohle vše by se ale nemohlo udát, kdybych neprošla několikaletým hlubokým léčení a systematickou prací na přesvědčeních v podvědomí.

Proces léčení vrstva za vrstvou

Někdy to s procesem léčení chce mít trpělivost. Nejvíce vrstev jsem oloupala za poslední dva roky, kdy jsem se více a více dotýkala své bolesti. Několikrát jsem stála tváří tvář pádu iluzí, sundání růžových brýlí a čelila i různým nepravdivým obviněním.

Skrze to, jsem si začala uvědomovat svá schémata a programy. Začala jsem si uvědomovat, že byť se ke mně ostatní ženy chovají přátelsky a na určité úrovni mě mají rády, vždy s jejich energií jde i takový „ocas“ energie závisti a vlastně i nenávisti, který na první pohled není viditelný a kolikrát není z jejich strany vědomý.

Na své cestě sebepoznání jsem již 13 let a to velmi systematicky a intenzívně. Přesto mě to letos vzalo ještě do úplně jiných hloubek.

Nespočítala bych kolikrát jsem se za tu dobu jsem se zabývala vztahem matka-dcera a kolikrát jsem prozkoumávala své prenatální období. Tentokrát mě proces léčení vzal daleko hlouběji, protože jsem byla připravena uvidět pravdu skrze oči soucitu a pochopení.

Propojení s prenatálem

Často máme prvotní otisky již z bodu početí a prenatálního období. Když jsem se tentokrát propojila s obdobím prenatálu, vnímala jsem čistou energii nenávisti. Cítila jsem se nenáviděná. Ale po chvíli, mě celý obrázek vzal ještě dál a do hlubšího pochopení.

Uvědomila jsem si, že cítím svoji maminku a že to se mnou jako takovou nemá nic společného. Jasně jsem cítila, že ona tak obrovským způsobem nenávidí sama sebe a svůj život a já si to překládám jako nenávist vůči mě.

Jakmile jsem skrze tuto „černou díru“ nenávisti prošla ukázala se za ní láska a pocit, že přes to všechno jsem milovaná. Tohle u mě vedlo po celý život k záměně lásky a nenávisti a nebyla jsem schopna ve svých vztazích rozeznat, kde je láska v čisté podobě a kde je to pokroucené.

Další rodové vazby

Další témata, která mě ovlivňovala a která jsem léčila za poslední roky se týkala našich rodových vazeb. Hlavně vztahů s babičkami a i vztahu mezi mojí mámou a babičkou.

V mém rodě se již dlouhou dobu ženy vzájemně nepodporovaly a ve vztazích byla přítomná manipulace a citové vydírání. Hlavně, aby člověk nebyl sám sebou a zapadal do představ ostatních.

Ženy se také vzájemně osočovaly a byly ve vztahu k sobě v konkurenci. Kolikrát na sebe i útočily. Jedno z mých posledních sezení, které jsem absolvovala pár týdnů před odjezdem se dokonce týkalo zášti vůči mému světlu.

Tohle vše zapřičiňovalo, že jsem si ve svých vztazích s ženami připadala:

  1. Neviděná pro to, kdo doopravdy jsem
  2. Nepřijímaná a odmítaná
  3. Nemilovaná
  4. Pod útokem
  5. Zneužíváná a využívaná

Kvantová změna reality

Celkově se se určitě projevila moje práce za dlouhá léta, ale poslední sezení byla pro mě opravdu přelomová a vyvolala kvantový skok.

Musím se přiznat, že po svých zkušenostech jsem měla trochu strach do ženského kruhu jet, ale věděla jsem, že prostě mám. Cítila jsem, že to bude hluboce transformační, byť jsem nevěděla přesně jak. A také bylo.

Hned od začátku jsem v kruhu vnímala bezpečí a neposuzování.

Zároveň jsem ale byla vnitřně rozhodnuta být sama sebou ať se děje cokoli i kdybych měla být vyčleněná, nebo odmítnutá. Vnitřně jsem se zavázala k co největší možné zranitelnosti, otevřenosti a upřímnosti a byť to nebylo jednoduché, tak od začátku jsem zvládala otevřeně komunikovat svoje emoce a potřeby a i nastavovat hranice.

Dokonce se mi několikrát během pobytu stalo, že nějaká z žen za mnou přišla a řekla mi, jak to jak se projevuju je otevřené, přirozené a hodně inspirující.

Byla jsem úplně šokovaná, jak mě ostatní ženy „pobraly“ a přijaly a jakým způsobem byly citlivé a chápající k mým pocitům a potřebám. To jsem doopravdy ve svém životě v čistě ženském kolektivu zažila poprvé, abych takto byla viděna, vyslyšena a přijmuta.

Poprvé jsem i cítila, že jsem individualitou, sama za sebe, ale zároveň jsem součástí kruhu. To je jeden z nejkrásnější pocitů, který jsem ve svém životě zažila.

Jsem neskonale vděčná, za svoji volbu jet. I proto, že jsem si mohla na vlastní kůži zažít jak na tom jsem a jak si se vším stojím. Protože můžeme mít za sebou spoustu terapií a seminářů, ale nejvíce nám vždy ukáže život sám.

Navíc od té doby co jsem zpět mám daleko více odvahy být sama sebou a projevovat se tak, jak to cítím. A hlavně také říkat, co si myslím a co cítím. A v tomhle přesně vnímám obrovskou sílu zdravého ženského kruhu. Pokud je totiž kruh zdravý, umožní vám být více sebou a vstoupit do své svobody. do ženství, které je doopravdy nespoutané :).

S láskou napsala

Lucie Rimona

PS.: Své zkušenosti s ženským kolektivem a kruhy mi můžeš napsat do komentářů nebo na email:

lucie@lucie-rimona.cz

Lucie Rimona
description
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů